Lista över Twistys Treats: Skillnad mellan sidversioner
Sipzz (diskussion | bidrag) (+juli 2014) |
Sipzz (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
'''Lista över Twistys Treats''', vilka utses på [[Twistys]] webbsida. Twistys Treat of the Year är markerade i <span style="background-color:#CCFFCC">'''grönt''',</span> och avser efterföljande år. Till exempel [[Bree Olson]] var ''Twistys Treat of the Year'' [[2008]]. | '''Lista över Twistys Treats''', vilka utses på [[Twistys]] webbsida. Twistys Treat of the Year är markerade i <span style="background-color:#CCFFCC">'''grönt''',</span> och avser efterföljande år. Till exempel [[Bree Olson]] var ''Twistys Treat of the Year'' [[2008]]. | ||
== 2015-2019 == | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="80%" | |||
|- | |||
| width="7%" | '''Månad / År '''|| width="15%" | '''2015''' || width="15%" | '''2016''' || width="15%" | '''2017''' || width="15%" | '''2018''' || width="15%" | '''2019''' | |||
|- | |||
| '''Januari''' || || || || | |||
|- | |||
| '''Februari''' || || || || || | |||
|- | |||
| '''Mars''' || || || || || | |||
|- | |||
| '''April''' || || || || || | |||
|- | |||
| '''Maj''' || || || || || | |||
|- | |||
| '''Juni''' || || || || || | |||
|- | |||
| '''Juli''' || || || || || | |||
|- | |||
| '''August''' || || || || || | |||
|- | |||
| '''September''' || || || || || | |||
|- | |||
| '''Oktober''' || || || || || | |||
|- | |||
| '''November''' || || || || || | |||
|- | |||
| '''December''' || || || || || | |||
|} | |||
== 2010-2014 == | == 2010-2014 == | ||
Rad 20: | Rad 50: | ||
| '''Juli''' || [[Bree Daniels]] || [[Dani Daniels]] || [[Sarah Peachez]] || [[Caprice]] || [[Ryan Ryans]] | | '''Juli''' || [[Bree Daniels]] || [[Dani Daniels]] || [[Sarah Peachez]] || [[Caprice]] || [[Ryan Ryans]] | ||
|- | |- | ||
| '''August''' || [[Prinzzess|Prinzzess Felicity Jade]] || [[Angela Sommers]] || [[Teal Conrad]] || [[Jessi June]] || | | '''August''' || [[Prinzzess|Prinzzess Felicity Jade]] || [[Angela Sommers]] || [[Teal Conrad]] || [[Jessi June]] || [[Aidra Fox]] | ||
|- | |- | ||
| '''September''' || [[Blake Rose]] || [[Malena Morgan]] || [[Spencer Scott]] || [[Nicole Aniston]] || | | '''September''' || [[Blake Rose]] || [[Malena Morgan]] || [[Spencer Scott]] || [[Nicole Aniston]] || [[Abigail Mac]] | ||
|- | |- | ||
| '''Oktober''' || [[Chrissy Marie]] || [[Eufrat]] || [[Niki Lee Young]] || [[Cassie Laine]] || | | '''Oktober''' || [[Chrissy Marie]] || [[Eufrat]] || [[Niki Lee Young]] || [[Cassie Laine]] || [[Aubrey Star]] | ||
|- | |- | ||
| '''November''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Emily Addison]]''' || [[Brett Rossi]] || [[Sunny Leone]] || [[Anna Morna]] || | | '''November''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Emily Addison]]''' || [[Brett Rossi]] || [[Sunny Leone]] || [[Anna Morna]] || [[Ariana Marie]] | ||
|- | |- | ||
| '''December''' || [[Sabrina Maree]] || [[Ainsley Addison]] || [[Mia Malkova]] || [[Sammi Tye]] || | | '''December''' || [[Sabrina Maree]] || [[Ainsley Addison]] || [[Mia Malkova]] || [[Sammi Tye]] || [[Capri Cavanni]] | ||
|} | |} | ||
== 2005-2009 == | == 2005-2009 == | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width=" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="80%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''2005''' || width="15%" | '''2006''' || width="15%" | '''2007''' || width="15%" | '''2008''' || width="15%" | '''2009''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || --------- || [[Erica Campbell]] || [[Jessica Jaymes]] || [[Andie Valentino]] || [[Capri Anderson]] | | '''Januari''' || --------- || [[Erica Campbell]] || [[Jessica Jaymes]] || [[Andie Valentino]] || [[Capri Anderson]] |
Versionen från 13 december 2014 kl. 12.20
Lista över Twistys Treats, vilka utses på Twistys webbsida. Twistys Treat of the Year är markerade i grönt, och avser efterföljande år. Till exempel Bree Olson var Twistys Treat of the Year 2008.
2015-2019
Månad / År | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 |
Januari | |||||
Februari | |||||
Mars | |||||
April | |||||
Maj | |||||
Juni | |||||
Juli | |||||
August | |||||
September | |||||
Oktober | |||||
November | |||||
December |
2010-2014
2005-2009
Månad / År | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 |
Januari | --------- | Erica Campbell | Jessica Jaymes | Andie Valentino | Capri Anderson |
Februari | --------- | Valentina Vaughn | Cassia Riley | Regina Ice | Jana Jordan |
Mars | --------- | Carli Banks | Anette Dawn | Heather Vandeven | Jenna Presley |
April | --------- | Crissy Moran | Audrey Bitoni | Heather Summers | Kagney Linn Karter |
Maj | --------- | Sydney Moon | Alektra Blue | Shawna Lenee | Brea Lynn |
Juni | --------- | Jaime Hammer | Bree Olson | Georgia Jones | Alexis Texas |
Juli | --------- | Crystal Klein | Sandy Summers | Lela Star | Gemma Massey |
August | Lanny Barby | Amy Reid | Tiffany Brookes | Louise Glover | Sasha Grey |
September | Jamie Lynn | Shay Laren | Eva Angelina | Mandy Lynn | Tori Black |
Oktober | Ginger Jolie | Sandee Westgate | Erin Avery | Brea Bennett | Jayden Cole |
November | Peach | Hanna Hilton | Kayden Kross | Lindsay Marie | Isis Taylor |
December | Jelena Jensen | Nicole Graves | Jessica Difeo | Ashlynn Brooke | Cody Love |