Lista över Penthouse Pets: Skillnad mellan sidversioner
Sipzz (diskussion | bidrag) |
Sipzz (diskussion | bidrag) |
||
(10 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 4: | Rad 4: | ||
* [{{AVS|Penthouse.com}} Penthouse officiell webbsida] | * [{{AVS|Penthouse.com}} Penthouse officiell webbsida] | ||
* [http://www.21centurypenthousepets.com/ Penthouse Pets genom 21-århundradet] | * [http://www.21centurypenthousepets.com/ Penthouse Pets genom 21-århundradet] | ||
== 2020-2024 == | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="80%" | |||
|- | |||
| width="7%" | '''Månad / År '''|| width="15%" | '''2020''' || width="15%" | '''2021''' || width="15%" | '''2022''' || width="15%" | '''2023''' || width="15%" | '''2024''' | |||
|- | |||
| '''Januari''' || [[Bunny Colby]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Februari''' || [[Gabbie Carter]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Mars''' || [[Meaghan Stanfill]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''April''' || [[Violet Summers]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Maj''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Juni''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Juli''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''August''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''September''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Oktober''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''November''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''December''' || – || – || – || – || – | |||
|} | |||
== 2015-2019 == | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="80%" | |||
|- | |||
| width="7%" | '''Månad / År '''|| width="15%" | '''2015''' || width="15%" | '''2016''' || width="15%" | '''2017''' || width="15%" | '''2018''' || width="15%" | '''2019''' | |||
|- | |||
| '''Januari''' || [[Aspen Rae]] || [[Christiana Cinn]] || [[Naomi Woods]] || [[Alex De La Flor]] || [[Jisel Lynn]] | |||
|- | |||
| '''Februari''' || [[Kenna James]] || [[Darcie Dolce]] || [[Uma Jolie]] || [[Giselle Palmer]] || [[Anna Lisa Wagner]] | |||
|- | |||
| '''Mars''' || [[Ava Dalush]] || [[Blake Eden]] || [[Riley Nixon]] || [[Alexa Grace]] || [[Jay Marie]] | |||
|- | |||
| '''April''' || [[Aleksa Slusarchi]] || [[Jenna Sativa]] || [[Niki Skyler]] || [[Shyla Jennings]] || [[Autumn Falls]] | |||
|- | |||
| '''Maj''' || [[Kendra Sunderland]] || [[Paulini]] || [[Charlotte Stokely]] || [[Sabina Rouge]] || [[Emily Willis]] | |||
|- | |||
| '''Juni''' || [[Jenna Ivory]] || [[Lily Ivy]] || [[Olive Glass]] || [[Scarlett Sage]] || [[Addie Andrews]] | |||
|- | |||
| '''Juli''' || [[Tomi Taylor]] || [[Noelle Monique]] || [[Manda Kay]] || [[Leigh Raven]] || [[Ora Young]] | |||
|- | |||
| '''August''' || [[Samantha Bentley]] || [[Lana Rhoades]] || [[Gina Valentina]] || [[Sloan Harper]] || [[Savannah Sixx]] | |||
|- | |||
| '''September''' || [[Jenna Reid]] || [[Misty Lovelace]] || [[Molly Stewart]] || [[Gianna Dior]] || [[Naomi Swann]] | |||
|- | |||
| '''Oktober''' || [[Anna Lee]] || [[Mia Malkova]] || [[Ayumi Anime]] || [[Ivy Wolfe]] || [[Liv Wild]] | |||
|- | |||
| '''November''' || [[Bailey Rayne]] || [[Mary Moody]] || [[Blaire Ivory]] || [[Ella Silver]] || [[Lacy Lennon]] | |||
|- | |||
| '''December''' || [[Alex Grey]] || [[Blake]] || [[Eva Lovia]] || [[Alina Lopez]] || [[Anny Aurora]] | |||
|} | |||
== 2010-2014 == | == 2010-2014 == | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="80%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="80%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År '''|| width="15%" | '''2010''' || width="15%" | '''2011''' || width="15%" | '''2012''' || width="15%" | '''2013''' || width="15%" | '''2014''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Jessica Wilson]] || [[Breanne Benson]] || [[Dani Daniels]] || [[Marica Hase]] || [[Allie Haze | | '''Januari''' || [[Jessica Wilson]] || [[Breanne Benson]] || [[Dani Daniels]] || [[Marica Hase]] || [[Allie Haze]] | ||
|- | |- | ||
| '''Februari''' || [[Heidi Baron]] || [[Jewels Jade]] || [[Brett Rossi]] || [[Laly]] || [[Victoria Lynn]] | | '''Februari''' || [[Heidi Baron]] || [[Jewels Jade]] || [[Brett Rossi]] || [[Laly]] || [[Victoria Lynn]] | ||
|- | |- | ||
| '''Mars''' || [[Jelena Jensen]] || [[Ella Milano]] || [[Chanel Preston]] || [[Presley Hart]] || [[Bree Daniels]] | | '''Mars''' || [[Jelena Jensen]] || [[Ella Milano]] || [[Chanel Preston]] || [[Presley Hart]] || [[Bree Daniels]] | ||
|- | |- | ||
| '''April''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Nikki Benz]]''' || [[Franceska Jaimes]] || [[Gina Lynn]] || [[Whitney Westgate]] || [[Ryan Ryans]] | | '''April''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Nikki Benz]]''' || [[Franceska Jaimes]] || [[Gina Lynn]] || [[Whitney Westgate]] || [[Ryan Ryans]] | ||
|- | |- | ||
| '''Maj''' || [[Roxanne Milana|Roxanna]] || [[Tasha Reign]] || [[Angela Sommers]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Lexi Belle]] || [[Jasmine Caro]] | | '''Maj''' || [[Roxanne Milana|Roxanna]] || [[Tasha Reign]] || [[Angela Sommers]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Lexi Belle]] || [[Jasmine Caro]] | ||
|- | |- | ||
| '''Juni''' || [[Eva Angelina]] || [[Eden Adams]] || [[Alexis Ford]] || [[Hayden Hawkens]] || [[Jessie Andrews]] | | '''Juni''' || [[Eva Angelina]] || [[Eden Adams]] || [[Alexis Ford]] || [[Hayden Hawkens]] || [[Jessie Andrews]] | ||
|- | |- | ||
| '''Juli''' || [[Lela Star]] || [[Kiara Diane]] || [[Heather Starlet]] || [[Natalia Starr]] || [[Skin Diamond]] | | '''Juli''' || [[Lela Star]] || [[Kiara Diane]] || [[Heather Starlet]] || [[Natalia Starr]] || [[Skin Diamond]] | ||
|- | |- | ||
| '''August''' || [[Mckenzee Miles]] || [[Georgia Jones]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Nicole Aniston]]''' || [[Natasha Starr]] || [[Layla Sin]] | | '''August''' || [[Mckenzee Miles]] || [[Georgia Jones]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Nicole Aniston]]''' || [[Natasha Starr]] || [[Layla Sin]] | ||
|- | |- | ||
| '''September''' || [[Isis Taylor]] || [[Emily Addison]] || [[Ainsley Addison]] || [[Capri Cavanni]] || [[Jessi June]] | | '''September''' || [[Isis Taylor]] || [[Emily Addison]] || [[Ainsley Addison]] || [[Capri Cavanni]] || [[Jessi June]] | ||
|- | |- | ||
| '''Oktober''' || [[Nina James]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Jenna Rose]]''' || [[Samantha Saint]] || [[Kortney Kane]] || [[Aidra Fox]] | | '''Oktober''' || [[Nina James]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Jenna Rose]]''' || [[Samantha Saint]] || [[Kortney Kane]] || [[Aidra Fox]] | ||
|- | |- | ||
| '''November''' || [[Phoenix Marie]] || [[Malena Morgan]] || [[Adrianna Luna]] || [[Valentina Nappi]] || [[Ariana Marie]] | | '''November''' || [[Phoenix Marie]] || [[Malena Morgan]] || [[Adrianna Luna]] || [[Valentina Nappi]] || [[Ariana Marie]] | ||
|- | |- | ||
| '''December''' || [[Sabrina Maree]] || [[Natasha Nice]] || [[Lily Love]] || [[Brea Bennett]] || [[Misty Stone]] | | '''December''' || [[Sabrina Maree]] || [[Natasha Nice]] || [[Lily Love]] || [[Brea Bennett]] || [[Misty Stone]] | ||
|} | |} | ||
Rad 38: | Rad 98: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''2005''' || width="15%" | '''2006''' || width="15%" | '''2007''' || width="15%" | '''2008''' || width="15%" | '''2009''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Jamie Lynn]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Heather Vandeven]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Erica Ellyson]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Taya Parker]]''' || [[Teagan Presley]] | | '''Januari''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Jamie Lynn]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Heather Vandeven]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Erica Ellyson]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Taya Parker]]''' || [[Teagan Presley]] | ||
Rad 68: | Rad 128: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad/ År'''|| width="15%" | '''2000''' || width="15%" | '''2001''' || width="15%" | '''2002''' || width="15%" | '''2003''' || width="15%" | '''2004''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Nicole Marciano]] || [[Devon]] || [[Karri Jacobs]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Martina Warren]]''' || [[Jenna Jameson]] | | '''Januari''' || [[Nicole Marciano]] || [[Devon]] || [[Karri Jacobs]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Martina Warren]]''' || [[Jenna Jameson]] | ||
Rad 98: | Rad 158: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad/ År'''|| width="15%" | '''1995''' || width="15%" | '''1996''' || width="15%" | '''1997''' || width="15%" | '''1998''' || width="15%" | '''1999''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Lydia Schone]] || [[Emerald Heart]] || [[Rachelle Arnott]] || [[Eva Major]] || [[Samantha Stewart]] | | '''Januari''' || [[Lydia Schone]] || [[Emerald Heart]] || [[Rachelle Arnott]] || [[Eva Major]] || [[Samantha Stewart]] | ||
Rad 128: | Rad 188: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1990''' || width="15%" | '''1991''' || width="15%" | '''1992''' || width="15%" | '''1993''' || width="15%" | '''1994''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Stacey Lynn]] || [[Mahalia Maria]] || [[Stevie Jean]] || [[Natalie Lennox]] || [[Bonita Saint]] | | '''Januari''' || [[Stacey Lynn]] || [[Mahalia Maria]] || [[Stevie Jean]] || [[Natalie Lennox]] || [[Bonita Saint]] | ||
Rad 158: | Rad 218: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1985''' || width="15%" | '''1986''' || width="15%" | '''1987''' || width="15%" | '''1988''' || width="15%" | '''1989''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Rebecca Hill]] || [[Sarah Remington-Graves]] || [[Margo Chapman]] || [[Stephanie Adams]] || [[Aneliese Nesbitt]] | | '''Januari''' || [[Rebecca Hill]] || [[Sarah Remington-Graves]] || [[Margo Chapman]] || [[Stephanie Adams]] || [[Aneliese Nesbitt]] | ||
Rad 188: | Rad 248: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1980''' || width="15%" | '''1981''' || width="15%" | '''1982''' || width="15%" | '''1983''' || width="15%" | '''1984''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Carole Davis|Tamara Kapitas]] || [[Suzee Pai]] || [[Julia Perrein]] || [[Carmen Pope]] || [[Cody Carmack]] | | '''Januari''' || [[Carole Davis|Tamara Kapitas]] || [[Suzee Pai]] || [[Julia Perrein]] || [[Carmen Pope]] || [[Cody Carmack]] | ||
Rad 218: | Rad 278: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1975''' || width="15%" | '''1976''' || width="15%" | '''1977''' || width="15%" | '''1978''' || width="15%" | '''1979''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Juliet Morris]] || [[Laure Favie]] || [[Marilyn Connor]] || [[Carrie Nelson]] || [[Dusty Jackson]] | | '''Januari''' || [[Juliet Morris]] || [[Laure Favie]] || [[Marilyn Connor]] || [[Carrie Nelson]] || [[Dusty Jackson]] | ||
Rad 248: | Rad 308: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1970''' || width="15%" | '''1971''' || width="15%" | '''1972''' || width="15%" | '''1973''' || width="15%" | '''1974''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Katherine Mannering]] || [[Viva Helziger]] || [[Patricia Barrett]] || [[Maggi Burton]] || [[Claudia Arena]] | | '''Januari''' || [[Katherine Mannering]] || [[Viva Helziger]] || [[Patricia Barrett]] || [[Maggi Burton]] || [[Claudia Arena]] | ||
Rad 278: | Rad 338: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="22%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="22%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1969''' | ||
|- | |- | ||
<!-- | '''Januari''' || | <!-- | '''Januari''' || | ||
Rad 318: | Rad 378: | ||
| 1973 || [[Patricia Barrett]] || 1983 || [[Sheila Kennedy]] || 1993 || [[Julie Strain]] || 2003 || [[Sunny Leone]] || 2013 || [[Nicole Aniston]] | | 1973 || [[Patricia Barrett]] || 1983 || [[Sheila Kennedy]] || 1993 || [[Julie Strain]] || 2003 || [[Sunny Leone]] || 2013 || [[Nicole Aniston]] | ||
|- style="background-color:#FEFEFE;" | |- style="background-color:#FEFEFE;" | ||
| 1974 || [[Avril Lund]] || 1984 || [[Linda Kenton]] || 1994 || [[Sasha Vinni]] || 2004 || [[Victoria Zdrok]] || | | 1974 || [[Avril Lund]] || 1984 || [[Linda Kenton]] || 1994 || [[Sasha Vinni]] || 2004 || [[Victoria Zdrok]] || 2014 || [[Lexi Belle]] | ||
|- | |- | ||
| 1975 || [[Anneka De Lorenzo]] || 1985 || - | | 1975 || [[Anneka De Lorenzo]] || 1985 || -none- || 1995 || [[Gina LaMarca]] || 2005 || [[Martina Warren]] || 2015 || [[Layla Sin]] | ||
|- style="background-color:#FEFEFE;" | |- style="background-color:#FEFEFE;" | ||
| 1976 || [[Laura Bennett Doone]] || 1986 || [[Cody Carmack]] || 1996 || [[Andi Sue Irwin]] || 2006 || [[Jamie Lynn]] || | | 1976 || [[Laura Bennett Doone]] || 1986 || [[Cody Carmack]] || 1996 || [[Andi Sue Irwin]] || 2006 || [[Jamie Lynn]] || 2016 || [[Kenna James]] | ||
|- | |- | ||
| 1977 || [[Victoria Lynn Johnson]] || 1987 || [[Mindy Farrar]] || 1997 || [[Elizabeth Ann Hilden]] || 2007 || [[Heather Vandeven]] || | | 1977 || [[Victoria Lynn Johnson]] || 1987 || [[Mindy Farrar]] || 1997 || [[Elizabeth Ann Hilden]] || 2007 || [[Heather Vandeven]] || 2017 || [[Jenna Sativa]] | ||
|- style="background-color:#FEFEFE;" | |- style="background-color:#FEFEFE;" | ||
| 1978 || [[Dominique Maure]] || 1988 || [[Patty Mullen]] || 1998 || [[Paige Summers]] || 2008 || [[Erica Ellyson]] || | | 1978 || [[Dominique Maure]] || 1988 || [[Patty Mullen]] || 1998 || [[Paige Summers]] || 2008 || [[Erica Ellyson]] || 2018 || [[Gina Valentina]] | ||
|- | |- | ||
| 1979 || [[Cheryl Rixon]] || 1989 || [[Ginger Miller]] || 1999 || [[Nikie St. Gilles]] || 2009 || [[Taya Parker]] || | | 1979 || [[Cheryl Rixon]] || 1989 || [[Ginger Miller]] || 1999 || [[Nikie St. Gilles]] || 2009 || [[Taya Parker]] || 2019 || [[Gianna Dior]] | ||
|} | |} | ||
Nuvarande version från 11 april 2020 kl. 20.00
Detta är en lista över modeller som har utsetts till Penthouse Pets i den ursprungliga upplagan av Penthouse. Penthouse Pets of the Year är markerade i grönt, och avser efterföljande år. Till exempel Nikki Benz var Penthouse Pets of the Year 2011.
Externa länkar
2020-2024
Månad / År | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
Januari | Bunny Colby | – | – | – | – |
Februari | Gabbie Carter | – | – | – | – |
Mars | Meaghan Stanfill | – | – | – | – |
April | Violet Summers | – | – | – | – |
Maj | – | – | – | – | – |
Juni | – | – | – | – | – |
Juli | – | – | – | – | – |
August | – | – | – | – | – |
September | – | – | – | – | – |
Oktober | – | – | – | – | – |
November | – | – | – | – | – |
December | – | – | – | – | – |
2015-2019
Månad / År | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 |
Januari | Aspen Rae | Christiana Cinn | Naomi Woods | Alex De La Flor | Jisel Lynn |
Februari | Kenna James | Darcie Dolce | Uma Jolie | Giselle Palmer | Anna Lisa Wagner |
Mars | Ava Dalush | Blake Eden | Riley Nixon | Alexa Grace | Jay Marie |
April | Aleksa Slusarchi | Jenna Sativa | Niki Skyler | Shyla Jennings | Autumn Falls |
Maj | Kendra Sunderland | Paulini | Charlotte Stokely | Sabina Rouge | Emily Willis |
Juni | Jenna Ivory | Lily Ivy | Olive Glass | Scarlett Sage | Addie Andrews |
Juli | Tomi Taylor | Noelle Monique | Manda Kay | Leigh Raven | Ora Young |
August | Samantha Bentley | Lana Rhoades | Gina Valentina | Sloan Harper | Savannah Sixx |
September | Jenna Reid | Misty Lovelace | Molly Stewart | Gianna Dior | Naomi Swann |
Oktober | Anna Lee | Mia Malkova | Ayumi Anime | Ivy Wolfe | Liv Wild |
November | Bailey Rayne | Mary Moody | Blaire Ivory | Ella Silver | Lacy Lennon |
December | Alex Grey | Blake | Eva Lovia | Alina Lopez | Anny Aurora |
2010-2014
Månad / År | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 |
Januari | Jessica Wilson | Breanne Benson | Dani Daniels | Marica Hase | Allie Haze |
Februari | Heidi Baron | Jewels Jade | Brett Rossi | Laly | Victoria Lynn |
Mars | Jelena Jensen | Ella Milano | Chanel Preston | Presley Hart | Bree Daniels |
April | Nikki Benz | Franceska Jaimes | Gina Lynn | Whitney Westgate | Ryan Ryans |
Maj | Roxanna | Tasha Reign | Angela Sommers | Lexi Belle | Jasmine Caro |
Juni | Eva Angelina | Eden Adams | Alexis Ford | Hayden Hawkens | Jessie Andrews |
Juli | Lela Star | Kiara Diane | Heather Starlet | Natalia Starr | Skin Diamond |
August | Mckenzee Miles | Georgia Jones | Nicole Aniston | Natasha Starr | Layla Sin |
September | Isis Taylor | Emily Addison | Ainsley Addison | Capri Cavanni | Jessi June |
Oktober | Nina James | Jenna Rose | Samantha Saint | Kortney Kane | Aidra Fox |
November | Phoenix Marie | Malena Morgan | Adrianna Luna | Valentina Nappi | Ariana Marie |
December | Sabrina Maree | Natasha Nice | Lily Love | Brea Bennett | Misty Stone |
2005-2009
Månad / År | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 |
Januari | Jamie Lynn | Heather Vandeven | Erica Ellyson | Taya Parker | Teagan Presley |
Februari | Avery Adams | Charlie Laine | Stormy Daniels | Cali Taylor | Lexi Blade |
Mars | Crystal Klein | Jennifer Emerson | Betcee May | Bree Olson | Rebeca Linares |
April | Cassia Riley | Krista Ayne | Erica Campbell | Alektra Blue | Veronica Ricci |
Maj | Lucie Theodorová | Nevaeh | Andie Valentino | Alexis Love | Lexxi Tyler |
Juni | Valentina Vaughn | Shay Laren | Kimberly Williams | Daisy Marie | Kagney Linn Karter |
Juli | Celeste Star | Lexie Karlsen | Sasha Grey | Shawna Lenee | Tenaya |
August | Paris Dahl | Olivia Kent | Jana Jordan | Jessica Jaymes | -Keine- |
September | Gina Austin | Michelle Ramos | Justine Joli | Kayden Kross | Taylor Vixen |
Oktober | Melissa Jacobs | Kimberley Rogers | Lux Kassidy | Justene Jaro | Ryan Keely |
November | Renee Diaz | Brea Lynn | Jaime Hammer | Audrey Bitoni | Yumi Kai |
December | Bella Starr | Hanna Hilton | Adrienne Manning | Tori Black | Jayden Cole |
2000-2004
Månad/ År | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 |
Januari | Nicole Marciano | Devon | Karri Jacobs | Martina Warren | Jenna Jameson |
Februari | Tera Patrick | Judith Devine | Kyli Ryan | Dominique Dane | -Keine- |
Mars | Kyla Cole | Sunny Leone | Courtney Taylor | Lilly Ann | Kimber Lee |
April | Cristi Taylor | Tyler Reed | Hannah Harper | Jana Cova | Jesse Capelli |
Maj | Nikki Anderson | Kelle Marie | Clara Morgane | Victoria Bonne | Brigitta Kocsis |
Juni | Tracie Carmichael | Briana Banks | Victoria Zdrok | Lanny Barbie | Tylar Jacobs |
Juli | Megan Mason | Alex Arden | Nadia Vasi | Silver Moon | Svetla Lubova |
August | Orchidea Keresztes | Ava Vincent | Jordan West | Sandra Shine | Montana Bay |
September | Aria Giovanni | Stephanie Wood | Jassie Lewis | Chantelle Fontain | Ginger Jolie |
Oktober | Linn Thomas | Teanna Kai | Monica Hajkova | -Keine- | Prinzzess |
November | Mercedes Lynn | Melissa Starr | Natalia Cruze | Anais Alexander | Peach |
December | Suzette Spencer | Cheyenne Silver | Kira Kener | Aneta Smrhova | Ashley Roberts |
1995-1999
1990-1994
1985-1989
1980-1984
1975-1979
1970-1974
1969
Månad / År | 1969 |
September | Evelyn Treacher |
Oktober | Kelly McQueen |
November | Ulla Lindstrom |
December | Janet Pearce |