Lista över Penthouse Pets: Skillnad mellan sidversioner
Sipzz (diskussion | bidrag) |
Sipzz (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 4: | Rad 4: | ||
* [{{AVS|Penthouse.com}} Penthouse officiell webbsida] | * [{{AVS|Penthouse.com}} Penthouse officiell webbsida] | ||
* [http://www.21centurypenthousepets.com/ Penthouse Pets genom 21-århundradet] | * [http://www.21centurypenthousepets.com/ Penthouse Pets genom 21-århundradet] | ||
== 2020-2024 == | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="80%" | |||
|- | |||
| width="7%" | '''Månad / År '''|| width="15%" | '''2020''' || width="15%" | '''2021''' || width="15%" | '''2022''' || width="15%" | '''2023''' || width="15%" | '''2024''' | |||
|- | |||
| '''Januari''' || [[Bunny Colby]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Februari''' || [[Gabbie Carter]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Mars''' || [[Meaghan Stanfill]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''April''' || [[Violet Summers]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Maj''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Juni''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Juli''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''August''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''September''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Oktober''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''November''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''December''' || – || – || – || – || – | |||
|} | |||
== 2015-2019 == | == 2015-2019 == | ||
Rad 10: | Rad 40: | ||
| width="7%" | '''Månad / År '''|| width="15%" | '''2015''' || width="15%" | '''2016''' || width="15%" | '''2017''' || width="15%" | '''2018''' || width="15%" | '''2019''' | | width="7%" | '''Månad / År '''|| width="15%" | '''2015''' || width="15%" | '''2016''' || width="15%" | '''2017''' || width="15%" | '''2018''' || width="15%" | '''2019''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Aspen Rae]] || [[Christiana Cinn]] || [[Naomi Woods]] || [[Alex De La Flor]] || | | '''Januari''' || [[Aspen Rae]] || [[Christiana Cinn]] || [[Naomi Woods]] || [[Alex De La Flor]] || [[Jisel Lynn]] | ||
|- | |- | ||
| '''Februari''' || [[Kenna James]] || [[Darcie Dolce]] || [[Uma Jolie]] || [[Giselle Palmer]] || | | '''Februari''' || [[Kenna James]] || [[Darcie Dolce]] || [[Uma Jolie]] || [[Giselle Palmer]] || [[Anna Lisa Wagner]] | ||
|- | |- | ||
| '''Mars''' || [[Ava Dalush]] || [[Blake Eden]] || [[Riley Nixon]] || || | | '''Mars''' || [[Ava Dalush]] || [[Blake Eden]] || [[Riley Nixon]] || [[Alexa Grace]] || [[Jay Marie]] | ||
|- | |- | ||
| '''April''' || [[Aleksa Slusarchi]] || [[Jenna Sativa]] || [[Niki Skyler]] || || | | '''April''' || [[Aleksa Slusarchi]] || [[Jenna Sativa]] || [[Niki Skyler]] || [[Shyla Jennings]] || [[Autumn Falls]] | ||
|- | |- | ||
| '''Maj''' || [[Kendra Sunderland]] || [[Paulini]] || [[Charlotte Stokely]] || || | | '''Maj''' || [[Kendra Sunderland]] || [[Paulini]] || [[Charlotte Stokely]] || [[Sabina Rouge]] || [[Emily Willis]] | ||
|- | |- | ||
| '''Juni''' || [[Jenna Ivory]] || [[Lily Ivy]] || [[Olive Glass]] || || | | '''Juni''' || [[Jenna Ivory]] || [[Lily Ivy]] || [[Olive Glass]] || [[Scarlett Sage]] || [[Addie Andrews]] | ||
|- | |- | ||
| '''Juli''' || [[Tomi Taylor]] || [[Noelle Monique]] || [[Manda Kay]] || || | | '''Juli''' || [[Tomi Taylor]] || [[Noelle Monique]] || [[Manda Kay]] || [[Leigh Raven]] || [[Ora Young]] | ||
|- | |- | ||
| '''August''' || [[Samantha Bentley]] || [[Lana Rhoades]] || [[Gina Valentina]] || || | | '''August''' || [[Samantha Bentley]] || [[Lana Rhoades]] || [[Gina Valentina]] || [[Sloan Harper]] || [[Savannah Sixx]] | ||
|- | |- | ||
| '''September''' || [[Jenna Reid]] || [[Misty Lovelace]] || [[Molly Stewart]] || || | | '''September''' || [[Jenna Reid]] || [[Misty Lovelace]] || [[Molly Stewart]] || [[Gianna Dior]] || [[Naomi Swann]] | ||
|- | |- | ||
| '''Oktober''' || [[Anna Lee]] || [[Mia Malkova]] || [[Ayumi Anime]] || || | | '''Oktober''' || [[Anna Lee]] || [[Mia Malkova]] || [[Ayumi Anime]] || [[Ivy Wolfe]] || [[Liv Wild]] | ||
|- | |- | ||
| '''November''' || [[Bailey Rayne]] || [[Mary Moody]] || [[Blaire Ivory]] || || | | '''November''' || [[Bailey Rayne]] || [[Mary Moody]] || [[Blaire Ivory]] || [[Ella Silver]] || [[Lacy Lennon]] | ||
|- | |- | ||
| '''December''' || [[Alex Grey]] || [[Blake]] || [[Eva Lovia]] || || | | '''December''' || [[Alex Grey]] || [[Blake]] || [[Eva Lovia]] || [[Alina Lopez]] || [[Anny Aurora]] | ||
|} | |} | ||
Versionen från 11 april 2020 kl. 19.57
Detta är en lista över modeller som har utsetts till Penthouse Pets i den ursprungliga upplagan av Penthouse. Penthouse Pets of the Year är markerade i grönt, och avser efterföljande år. Till exempel Nikki Benz var Penthouse Pets of the Year 2011.
Externa länkar
2020-2024
Månad / År | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
Januari | Bunny Colby | – | – | – | – |
Februari | Gabbie Carter | – | – | – | – |
Mars | Meaghan Stanfill | – | – | – | – |
April | Violet Summers | – | – | – | – |
Maj | – | – | – | – | – |
Juni | – | – | – | – | – |
Juli | – | – | – | – | – |
August | – | – | – | – | – |
September | – | – | – | – | – |
Oktober | – | – | – | – | – |
November | – | – | – | – | – |
December | – | – | – | – | – |
2015-2019
Månad / År | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 |
Januari | Aspen Rae | Christiana Cinn | Naomi Woods | Alex De La Flor | Jisel Lynn |
Februari | Kenna James | Darcie Dolce | Uma Jolie | Giselle Palmer | Anna Lisa Wagner |
Mars | Ava Dalush | Blake Eden | Riley Nixon | Alexa Grace | Jay Marie |
April | Aleksa Slusarchi | Jenna Sativa | Niki Skyler | Shyla Jennings | Autumn Falls |
Maj | Kendra Sunderland | Paulini | Charlotte Stokely | Sabina Rouge | Emily Willis |
Juni | Jenna Ivory | Lily Ivy | Olive Glass | Scarlett Sage | Addie Andrews |
Juli | Tomi Taylor | Noelle Monique | Manda Kay | Leigh Raven | Ora Young |
August | Samantha Bentley | Lana Rhoades | Gina Valentina | Sloan Harper | Savannah Sixx |
September | Jenna Reid | Misty Lovelace | Molly Stewart | Gianna Dior | Naomi Swann |
Oktober | Anna Lee | Mia Malkova | Ayumi Anime | Ivy Wolfe | Liv Wild |
November | Bailey Rayne | Mary Moody | Blaire Ivory | Ella Silver | Lacy Lennon |
December | Alex Grey | Blake | Eva Lovia | Alina Lopez | Anny Aurora |
2010-2014
Månad / År | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 |
Januari | Jessica Wilson | Breanne Benson | Dani Daniels | Marica Hase | Allie Haze |
Februari | Heidi Baron | Jewels Jade | Brett Rossi | Laly | Victoria Lynn |
Mars | Jelena Jensen | Ella Milano | Chanel Preston | Presley Hart | Bree Daniels |
April | Nikki Benz | Franceska Jaimes | Gina Lynn | Whitney Westgate | Ryan Ryans |
Maj | Roxanna | Tasha Reign | Angela Sommers | Lexi Belle | Jasmine Caro |
Juni | Eva Angelina | Eden Adams | Alexis Ford | Hayden Hawkens | Jessie Andrews |
Juli | Lela Star | Kiara Diane | Heather Starlet | Natalia Starr | Skin Diamond |
August | Mckenzee Miles | Georgia Jones | Nicole Aniston | Natasha Starr | Layla Sin |
September | Isis Taylor | Emily Addison | Ainsley Addison | Capri Cavanni | Jessi June |
Oktober | Nina James | Jenna Rose | Samantha Saint | Kortney Kane | Aidra Fox |
November | Phoenix Marie | Malena Morgan | Adrianna Luna | Valentina Nappi | Ariana Marie |
December | Sabrina Maree | Natasha Nice | Lily Love | Brea Bennett | Misty Stone |
2005-2009
Månad / År | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 |
Januari | Jamie Lynn | Heather Vandeven | Erica Ellyson | Taya Parker | Teagan Presley |
Februari | Avery Adams | Charlie Laine | Stormy Daniels | Cali Taylor | Lexi Blade |
Mars | Crystal Klein | Jennifer Emerson | Betcee May | Bree Olson | Rebeca Linares |
April | Cassia Riley | Krista Ayne | Erica Campbell | Alektra Blue | Veronica Ricci |
Maj | Lucie Theodorová | Nevaeh | Andie Valentino | Alexis Love | Lexxi Tyler |
Juni | Valentina Vaughn | Shay Laren | Kimberly Williams | Daisy Marie | Kagney Linn Karter |
Juli | Celeste Star | Lexie Karlsen | Sasha Grey | Shawna Lenee | Tenaya |
August | Paris Dahl | Olivia Kent | Jana Jordan | Jessica Jaymes | -Keine- |
September | Gina Austin | Michelle Ramos | Justine Joli | Kayden Kross | Taylor Vixen |
Oktober | Melissa Jacobs | Kimberley Rogers | Lux Kassidy | Justene Jaro | Ryan Keely |
November | Renee Diaz | Brea Lynn | Jaime Hammer | Audrey Bitoni | Yumi Kai |
December | Bella Starr | Hanna Hilton | Adrienne Manning | Tori Black | Jayden Cole |
2000-2004
Månad/ År | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 |
Januari | Nicole Marciano | Devon | Karri Jacobs | Martina Warren | Jenna Jameson |
Februari | Tera Patrick | Judith Devine | Kyli Ryan | Dominique Dane | -Keine- |
Mars | Kyla Cole | Sunny Leone | Courtney Taylor | Lilly Ann | Kimber Lee |
April | Cristi Taylor | Tyler Reed | Hannah Harper | Jana Cova | Jesse Capelli |
Maj | Nikki Anderson | Kelle Marie | Clara Morgane | Victoria Bonne | Brigitta Kocsis |
Juni | Tracie Carmichael | Briana Banks | Victoria Zdrok | Lanny Barbie | Tylar Jacobs |
Juli | Megan Mason | Alex Arden | Nadia Vasi | Silver Moon | Svetla Lubova |
August | Orchidea Keresztes | Ava Vincent | Jordan West | Sandra Shine | Montana Bay |
September | Aria Giovanni | Stephanie Wood | Jassie Lewis | Chantelle Fontain | Ginger Jolie |
Oktober | Linn Thomas | Teanna Kai | Monica Hajkova | -Keine- | Prinzzess |
November | Mercedes Lynn | Melissa Starr | Natalia Cruze | Anais Alexander | Peach |
December | Suzette Spencer | Cheyenne Silver | Kira Kener | Aneta Smrhova | Ashley Roberts |
1995-1999
1990-1994
1985-1989
1980-1984
1975-1979
1970-1974
1969
Månad / År | 1969 |
September | Evelyn Treacher |
Oktober | Kelly McQueen |
November | Ulla Lindstrom |
December | Janet Pearce |
Pets of the Year
1970-1979 | 1980-1989 | 1990-1999 | 2000-2009 | 2010-2019 | |||||
1970 | Evelyn Treacher | 1980 | Isabella Ardigo | 1990 | Stephanie Page | 2000 | Juliet Cariaga | 2010 | Taylor Vixen |
1971 | Stephanie McLean | 1981 | Danielle Deneux | 1991 | Simone Brigitte | 2001 | Zdenka Podkapova | 2011 | Nikki Benz |
1972 | Tina McDowall | 1982 | Corinne Alphen | 1992 | Jisel (Brandy Ledford) | 2002 | Megan Mason | 2012 | Jenna Rose |
1973 | Patricia Barrett | 1983 | Sheila Kennedy | 1993 | Julie Strain | 2003 | Sunny Leone | 2013 | Nicole Aniston |
1974 | Avril Lund | 1984 | Linda Kenton | 1994 | Sasha Vinni | 2004 | Victoria Zdrok | ||
1975 | Anneka De Lorenzo | 1985 | -keine- | 1995 | Gina LaMarca | 2005 | Martina Warren | ||
1976 | Laura Bennett Doone | 1986 | Cody Carmack | 1996 | Andi Sue Irwin | 2006 | Jamie Lynn | ||
1977 | Victoria Lynn Johnson | 1987 | Mindy Farrar | 1997 | Elizabeth Ann Hilden | 2007 | Heather Vandeven | ||
1978 | Dominique Maure | 1988 | Patty Mullen | 1998 | Paige Summers | 2008 | Erica Ellyson | ||
1979 | Cheryl Rixon | 1989 | Ginger Miller | 1999 | Nikie St. Gilles | 2009 | Taya Parker |