avs, delete, rollback, Administratörer
17 279
redigeringar
Sipzz (diskussion | bidrag) (Skapade sidan med ''''Detta är en lista över '''Cyber Girls of the Week''', och '''Cyber Girls of the Month''' och '''Cyber Girls of the Year''. == Externa länka...') |
Sipzz (diskussion | bidrag) m (→2005) |
||
(2 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 4: | Rad 4: | ||
* [http://www.playboy.com/girls/cybergirls/week/ Playboy Cyber Girls of the Week] | * [http://www.playboy.com/girls/cybergirls/week/ Playboy Cyber Girls of the Week] | ||
* [http://www.playboy.com/girls/cybergirls/month/ Playboy Cyber Girls of the Month] | * [http://www.playboy.com/girls/cybergirls/month/ Playboy Cyber Girls of the Month] | ||
== 2013 == | |||
Cyber Girl of the Year 2013: | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="85%" | |||
|- | |||
! !! Vecka 1 !! Vecka 2 !! Vecka 3 !! Vecka 4 !! Vecka 5 !! Girl of the Month | |||
|- | |||
| '''Januari''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| [[Dani Mathers]] | |||
|- | |||
| '''Februari''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| [[Elena Romanova]] | |||
|- | |||
| '''Mars''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| [[Victoria Winters]] & [[Cristy Nicole]] | |||
|- | |||
| '''April''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| [[Jessie Cabanne]] | |||
|- | |||
| '''Maj''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| [[Shantal Monique]] | |||
|- | |||
| '''Juni''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| | |||
|- | |||
| '''Juli''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| | |||
|- | |||
| '''August''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| | |||
|- | |||
| '''September''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| | |||
|- | |||
| '''Oktober''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| | |||
|- | |||
| '''November''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| | |||
|- | |||
| '''December''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | |||
| | |||
|} | |||
== 2012 == | == 2012 == | ||
Rad 15: | Rad 59: | ||
| [[Kate Hughes]] | | [[Kate Hughes]] | ||
|- | |- | ||
| '''Februari''' || | | '''Februari''' || [[Alyssa Marie]] || [[Kaitlyn Mason]] || [[Caitlin Lee]] || [[Mandy Flores]] || – | ||
| | | [[Jade Bryce]] | ||
|- | |- | ||
| '''Mars''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | | '''Mars''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | ||
| | | – | ||
|- | |- | ||
| '''April''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | | '''April''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | ||
| | | [[Tierra Lee]] | ||
|- | |- | ||
| '''Maj''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | | '''Maj''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | ||
| | | [[Shantal Monique]] | ||
|- | |- | ||
| '''Juni''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | | '''Juni''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | ||
| | | [[Kari Nautique]] | ||
|- | |- | ||
| '''Juli''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | | '''Juli''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | ||
| | | [[Taylor Seinturier]] | ||
|- | |- | ||
| '''August''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | | '''August''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | ||
| | | [[Jessica Workman]] | ||
|- | |- | ||
| '''September''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | | '''September''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | ||
| | | [[Megan Medellin]] | ||
|- | |- | ||
| '''Oktober''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | | '''Oktober''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | ||
| | | [[Ashley Zeitler]] | ||
|- | |- | ||
| '''November''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | | '''November''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | ||
| | | [[Rebecca Carter]] | ||
|- | |- | ||
| '''December''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | | '''December''' || 1. Vecka || 2. Vecka || 3. Vecka || 4. Vecka || 5. Vecka | ||
| | | [[Jennifer Vaughn]] | ||
|} | |} | ||
Rad 345: | Rad 389: | ||
|- | |- | ||
| '''September''' || Jessica Linn || Janel Rae || Rosalynd Joyce || Lynne Kush* || ------- | | '''September''' || Jessica Linn || Janel Rae || Rosalynd Joyce || Lynne Kush* || ------- | ||
| | | [[Jaime Hammer]] | ||
|- | |- | ||
| '''Oktober''' || Mary Jane* || Ann Poll || Claudia Sands || K'Cee Kreppin || Jessica Danielle | | '''Oktober''' || Mary Jane* || Ann Poll || Claudia Sands || K'Cee Kreppin || Jessica Danielle |