avs, delete, rollback, Administratörer
17 279
redigeringar
Sipzz (diskussion | bidrag) |
Sipzz (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{{Infobox person | {{Infobox person | ||
| Namn = Nicole Sheridan | | Namn = Nicole Sheridan | ||
| Image = | | Image = Illustration saknas (kvinna).jpg | ||
| Caption = <!-- ''Förklaring till bild'' --> | | Caption = <!-- ''Förklaring till bild'' --> | ||
| Födelsedatum = {{Födelsedatum|1975|05|07}} | | Födelsedatum = {{Födelsedatum|1975|05|07}} | ||
Rad 19: | Rad 19: | ||
| Etnicitet = [[Europeisk|Amerikansk]] | | Etnicitet = [[Europeisk|Amerikansk]] | ||
| Alias = Nichole Sheridan, Nicole Sheridon, Nicole Sheriton, Nici Sheridan, Nicole, Nicole Sheraton | | Alias = Nichole Sheridan, Nicole Sheridon, Nicole Sheriton, Nici Sheridan, Nicole, Nicole Sheraton | ||
| Debut år = 1999 | | Debut år = [[1999]] | ||
| Debutfilm = | | Debutfilm = | ||
| Filmer = | | Filmer = | ||
Rad 44: | Rad 44: | ||
== Filmografi (urval) == | == Filmografi (urval) == | ||
{| class="wikitable collapsible collapsed sortable" | |||
! Titel !! Studio !! År | |||
|- | |||
| [[Bellisima]] || [[Vivid]] || [[2004]] | |||
|- | |||
| [[Coming From Behind]] || [[Vivid]] || [[2003]] | |||
|- | |||
| [[Debbie Does Dallas: The Revenge]] || [[Vivid]] || [[2003]] | |||
|- | |||
| [[Gallery Blue]] || [[Vivid]] || [[2007]] | |||
|- | |||
| [[Heart Breaker (Jenna Jameson)|Heart Breaker]] || [[Vivid]] || [[2008]] | |||
|- | |||
| [[Operation: Desert Stormy]] || [[Vivid]] || [[2007]] | |||
|- | |||
| [[Rack 'em (2003)|Rack 'em]] || [[Vivid]] || [[2003]] | |||
|- | |||
| [[Skin Trade (2004)|Skin Trade]] || [[Vivid]] || [[2004]] | |||
|- | |||
| [[Shape of Sin]] || [[Vivid]] || [[2003]] | |||
|- | |||
| [[Sold (2003)|Sold]] || [[Vivid]] || [[2003]] | |||
|- | |||
| [[Stormy Daniels' Private Eyes]] || [[Wicked Pictures]] || [[2005]] | |||
|- | |||
| [[Taboo 2001: Sex Odyssey]] || [[Metro]] || [[2001]] | |||
|- | |||
| [[Taboo 22]] || [[Metro]] || [[2006]] | |||
|} | |||
== Videos == | == Videos == |