avs, delete, rollback, Administratörer
17 279
redigeringar
Sipzz (diskussion | bidrag) (→2010-2014: +maj) |
Sipzz (diskussion | bidrag) |
||
(23 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 4: | Rad 4: | ||
* [{{AVS|Penthouse.com}} Penthouse officiell webbsida] | * [{{AVS|Penthouse.com}} Penthouse officiell webbsida] | ||
* [http://www.21centurypenthousepets.com/ Penthouse Pets genom 21-århundradet] | * [http://www.21centurypenthousepets.com/ Penthouse Pets genom 21-århundradet] | ||
== 2020-2024 == | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="80%" | |||
|- | |||
| width="7%" | '''Månad / År '''|| width="15%" | '''2020''' || width="15%" | '''2021''' || width="15%" | '''2022''' || width="15%" | '''2023''' || width="15%" | '''2024''' | |||
|- | |||
| '''Januari''' || [[Bunny Colby]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Februari''' || [[Gabbie Carter]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Mars''' || [[Meaghan Stanfill]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''April''' || [[Violet Summers]] || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Maj''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Juni''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Juli''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''August''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''September''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''Oktober''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''November''' || – || – || – || – || – | |||
|- | |||
| '''December''' || – || – || – || – || – | |||
|} | |||
== 2015-2019 == | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="80%" | |||
|- | |||
| width="7%" | '''Månad / År '''|| width="15%" | '''2015''' || width="15%" | '''2016''' || width="15%" | '''2017''' || width="15%" | '''2018''' || width="15%" | '''2019''' | |||
|- | |||
| '''Januari''' || [[Aspen Rae]] || [[Christiana Cinn]] || [[Naomi Woods]] || [[Alex De La Flor]] || [[Jisel Lynn]] | |||
|- | |||
| '''Februari''' || [[Kenna James]] || [[Darcie Dolce]] || [[Uma Jolie]] || [[Giselle Palmer]] || [[Anna Lisa Wagner]] | |||
|- | |||
| '''Mars''' || [[Ava Dalush]] || [[Blake Eden]] || [[Riley Nixon]] || [[Alexa Grace]] || [[Jay Marie]] | |||
|- | |||
| '''April''' || [[Aleksa Slusarchi]] || [[Jenna Sativa]] || [[Niki Skyler]] || [[Shyla Jennings]] || [[Autumn Falls]] | |||
|- | |||
| '''Maj''' || [[Kendra Sunderland]] || [[Paulini]] || [[Charlotte Stokely]] || [[Sabina Rouge]] || [[Emily Willis]] | |||
|- | |||
| '''Juni''' || [[Jenna Ivory]] || [[Lily Ivy]] || [[Olive Glass]] || [[Scarlett Sage]] || [[Addie Andrews]] | |||
|- | |||
| '''Juli''' || [[Tomi Taylor]] || [[Noelle Monique]] || [[Manda Kay]] || [[Leigh Raven]] || [[Ora Young]] | |||
|- | |||
| '''August''' || [[Samantha Bentley]] || [[Lana Rhoades]] || [[Gina Valentina]] || [[Sloan Harper]] || [[Savannah Sixx]] | |||
|- | |||
| '''September''' || [[Jenna Reid]] || [[Misty Lovelace]] || [[Molly Stewart]] || [[Gianna Dior]] || [[Naomi Swann]] | |||
|- | |||
| '''Oktober''' || [[Anna Lee]] || [[Mia Malkova]] || [[Ayumi Anime]] || [[Ivy Wolfe]] || [[Liv Wild]] | |||
|- | |||
| '''November''' || [[Bailey Rayne]] || [[Mary Moody]] || [[Blaire Ivory]] || [[Ella Silver]] || [[Lacy Lennon]] | |||
|- | |||
| '''December''' || [[Alex Grey]] || [[Blake]] || [[Eva Lovia]] || [[Alina Lopez]] || [[Anny Aurora]] | |||
|} | |||
== 2010-2014 == | == 2010-2014 == | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="80%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="80%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År '''|| width="15%" | '''2010''' || width="15%" | '''2011''' || width="15%" | '''2012''' || width="15%" | '''2013''' || width="15%" | '''2014''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Jessica Wilson]] || [[Breanne Benson]] || [[Dani Daniels]] || [[Marica Hase]] || | | '''Januari''' || [[Jessica Wilson]] || [[Breanne Benson]] || [[Dani Daniels]] || [[Marica Hase]] || [[Allie Haze]] | ||
|- | |- | ||
| '''Februari''' || [[Heidi Baron]] || [[Jewels Jade]] || [[Brett Rossi]] || [[Laly]] || | | '''Februari''' || [[Heidi Baron]] || [[Jewels Jade]] || [[Brett Rossi]] || [[Laly]] || [[Victoria Lynn]] | ||
|- | |- | ||
| '''Mars''' || [[Jelena Jensen]] || [[Ella Milano]] || [[Chanel Preston]] || [[Presley Hart]] || | | '''Mars''' || [[Jelena Jensen]] || [[Ella Milano]] || [[Chanel Preston]] || [[Presley Hart]] || [[Bree Daniels]] | ||
|- | |- | ||
| '''April''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Nikki Benz]]''' || [[Franceska Jaimes]] || [[Gina Lynn]] || [[Whitney Westgate]] || | | '''April''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Nikki Benz]]''' || [[Franceska Jaimes]] || [[Gina Lynn]] || [[Whitney Westgate]] || [[Ryan Ryans]] | ||
|- | |- | ||
| '''Maj''' || [[Roxanne Milana|Roxanna]] || [[Tasha Reign]] || [[Angela Sommers]] || [[Lexi Belle]] || | | '''Maj''' || [[Roxanne Milana|Roxanna]] || [[Tasha Reign]] || [[Angela Sommers]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Lexi Belle]] || [[Jasmine Caro]] | ||
|- | |- | ||
| '''Juni''' || [[Eva Angelina]] || [[Eden Adams]] || [[Alexis Ford]] || | | '''Juni''' || [[Eva Angelina]] || [[Eden Adams]] || [[Alexis Ford]] || [[Hayden Hawkens]] || [[Jessie Andrews]] | ||
|- | |- | ||
| '''Juli''' || [[Lela Star]] || [[Kiara Diane]] || [[Heather Starlet]] || | | '''Juli''' || [[Lela Star]] || [[Kiara Diane]] || [[Heather Starlet]] || [[Natalia Starr]] || [[Skin Diamond]] | ||
|- | |- | ||
| '''August''' || [[Mckenzee Miles]] || [[Georgia Jones]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Nicole Aniston]]''' || | | '''August''' || [[Mckenzee Miles]] || [[Georgia Jones]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Nicole Aniston]]''' || [[Natasha Starr]] || [[Layla Sin]] | ||
|- | |- | ||
| '''September''' || [[Isis Taylor]] || [[Emily Addison]] || [[Ainsley Addison]] || | | '''September''' || [[Isis Taylor]] || [[Emily Addison]] || [[Ainsley Addison]] || [[Capri Cavanni]] || [[Jessi June]] | ||
|- | |- | ||
| '''Oktober''' || [[Nina James]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Jenna Rose]]''' || [[Samantha Saint]] || | | '''Oktober''' || [[Nina James]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Jenna Rose]]''' || [[Samantha Saint]] || [[Kortney Kane]] || [[Aidra Fox]] | ||
|- | |- | ||
| '''November''' || [[Phoenix Marie]] || [[Malena Morgan]] || [[Adrianna Luna]] || | | '''November''' || [[Phoenix Marie]] || [[Malena Morgan]] || [[Adrianna Luna]] || [[Valentina Nappi]] || [[Ariana Marie]] | ||
|- | |- | ||
| '''December''' || [[Sabrina Maree]] || [[Natasha Nice]] || [[Lily Love]] || | | '''December''' || [[Sabrina Maree]] || [[Natasha Nice]] || [[Lily Love]] || [[Brea Bennett]] || [[Misty Stone]] | ||
|} | |} | ||
Rad 38: | Rad 98: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''2005''' || width="15%" | '''2006''' || width="15%" | '''2007''' || width="15%" | '''2008''' || width="15%" | '''2009''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Jamie Lynn]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Heather Vandeven]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Erica Ellyson]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Taya Parker]]''' || [[Teagan Presley]] | | '''Januari''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Jamie Lynn]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Heather Vandeven]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Erica Ellyson]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Taya Parker]]''' || [[Teagan Presley]] | ||
Rad 68: | Rad 128: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad/ År'''|| width="15%" | '''2000''' || width="15%" | '''2001''' || width="15%" | '''2002''' || width="15%" | '''2003''' || width="15%" | '''2004''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Nicole Marciano]] || [[Devon]] || [[Karri Jacobs]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Martina Warren]]''' || [[Jenna Jameson]] | | '''Januari''' || [[Nicole Marciano]] || [[Devon]] || [[Karri Jacobs]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Martina Warren]]''' || [[Jenna Jameson]] | ||
Rad 98: | Rad 158: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad/ År'''|| width="15%" | '''1995''' || width="15%" | '''1996''' || width="15%" | '''1997''' || width="15%" | '''1998''' || width="15%" | '''1999''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Lydia Schone]] || [[Emerald Heart]] || [[Rachelle Arnott]] || [[Eva Major]] || [[Samantha Stewart]] | | '''Januari''' || [[Lydia Schone]] || [[Emerald Heart]] || [[Rachelle Arnott]] || [[Eva Major]] || [[Samantha Stewart]] | ||
Rad 128: | Rad 188: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1990''' || width="15%" | '''1991''' || width="15%" | '''1992''' || width="15%" | '''1993''' || width="15%" | '''1994''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Stacey Lynn]] || [[Mahalia Maria]] || [[Stevie Jean]] || [[Natalie Lennox]] || [[Bonita Saint]] | | '''Januari''' || [[Stacey Lynn]] || [[Mahalia Maria]] || [[Stevie Jean]] || [[Natalie Lennox]] || [[Bonita Saint]] | ||
Rad 158: | Rad 218: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1985''' || width="15%" | '''1986''' || width="15%" | '''1987''' || width="15%" | '''1988''' || width="15%" | '''1989''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Rebecca Hill]] || [[Sarah Remington-Graves]] || [[Margo Chapman]] || [[Stephanie Adams]] || [[Aneliese Nesbitt]] | | '''Januari''' || [[Rebecca Hill]] || [[Sarah Remington-Graves]] || [[Margo Chapman]] || [[Stephanie Adams]] || [[Aneliese Nesbitt]] | ||
Rad 188: | Rad 248: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1980''' || width="15%" | '''1981''' || width="15%" | '''1982''' || width="15%" | '''1983''' || width="15%" | '''1984''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Carole Davis|Tamara Kapitas]] || [[Suzee Pai]] || [[Julia Perrein]] || [[Carmen Pope]] || [[Cody Carmack]] | | '''Januari''' || [[Carole Davis|Tamara Kapitas]] || [[Suzee Pai]] || [[Julia Perrein]] || [[Carmen Pope]] || [[Cody Carmack]] | ||
Rad 218: | Rad 278: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1975''' || width="15%" | '''1976''' || width="15%" | '''1977''' || width="15%" | '''1978''' || width="15%" | '''1979''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Juliet Morris]] || [[Laure Favie]] || [[Marilyn Connor]] || [[Carrie Nelson]] || [[Dusty Jackson]] | | '''Januari''' || [[Juliet Morris]] || [[Laure Favie]] || [[Marilyn Connor]] || [[Carrie Nelson]] || [[Dusty Jackson]] | ||
Rad 248: | Rad 308: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1970''' || width="15%" | '''1971''' || width="15%" | '''1972''' || width="15%" | '''1973''' || width="15%" | '''1974''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Katherine Mannering]] || [[Viva Helziger]] || [[Patricia Barrett]] || [[Maggi Burton]] || [[Claudia Arena]] | | '''Januari''' || [[Katherine Mannering]] || [[Viva Helziger]] || [[Patricia Barrett]] || [[Maggi Burton]] || [[Claudia Arena]] | ||
Rad 278: | Rad 338: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="22%" | {| class="wikitable" style="text-align:center;" width="22%" | ||
|- | |- | ||
| width="7%" | ''' | | width="7%" | '''Månad / År'''|| width="15%" | '''1969''' | ||
|- | |- | ||
<!-- | '''Januari''' || | <!-- | '''Januari''' || | ||
Rad 318: | Rad 378: | ||
| 1973 || [[Patricia Barrett]] || 1983 || [[Sheila Kennedy]] || 1993 || [[Julie Strain]] || 2003 || [[Sunny Leone]] || 2013 || [[Nicole Aniston]] | | 1973 || [[Patricia Barrett]] || 1983 || [[Sheila Kennedy]] || 1993 || [[Julie Strain]] || 2003 || [[Sunny Leone]] || 2013 || [[Nicole Aniston]] | ||
|- style="background-color:#FEFEFE;" | |- style="background-color:#FEFEFE;" | ||
| 1974 || [[Avril Lund]] || 1984 || [[Linda Kenton]] || 1994 || [[Sasha Vinni]] || 2004 || [[Victoria Zdrok]] || | | 1974 || [[Avril Lund]] || 1984 || [[Linda Kenton]] || 1994 || [[Sasha Vinni]] || 2004 || [[Victoria Zdrok]] || 2014 || [[Lexi Belle]] | ||
|- | |- | ||
| 1975 || [[Anneka De Lorenzo]] || 1985 || - | | 1975 || [[Anneka De Lorenzo]] || 1985 || -none- || 1995 || [[Gina LaMarca]] || 2005 || [[Martina Warren]] || 2015 || [[Layla Sin]] | ||
|- style="background-color:#FEFEFE;" | |- style="background-color:#FEFEFE;" | ||
| 1976 || [[Laura Bennett Doone]] || 1986 || [[Cody Carmack]] || 1996 || [[Andi Sue Irwin]] || 2006 || [[Jamie Lynn]] || | | 1976 || [[Laura Bennett Doone]] || 1986 || [[Cody Carmack]] || 1996 || [[Andi Sue Irwin]] || 2006 || [[Jamie Lynn]] || 2016 || [[Kenna James]] | ||
|- | |- | ||
| 1977 || [[Victoria Lynn Johnson]] || 1987 || [[Mindy Farrar]] || 1997 || [[Elizabeth Ann Hilden]] || 2007 || [[Heather Vandeven]] || | | 1977 || [[Victoria Lynn Johnson]] || 1987 || [[Mindy Farrar]] || 1997 || [[Elizabeth Ann Hilden]] || 2007 || [[Heather Vandeven]] || 2017 || [[Jenna Sativa]] | ||
|- style="background-color:#FEFEFE;" | |- style="background-color:#FEFEFE;" | ||
| 1978 || [[Dominique Maure]] || 1988 || [[Patty Mullen]] || 1998 || [[Paige Summers]] || 2008 || [[Erica Ellyson]] || | | 1978 || [[Dominique Maure]] || 1988 || [[Patty Mullen]] || 1998 || [[Paige Summers]] || 2008 || [[Erica Ellyson]] || 2018 || [[Gina Valentina]] | ||
|- | |- | ||
| 1979 || [[Cheryl Rixon]] || 1989 || [[Ginger Miller]] || 1999 || [[Nikie St. Gilles]] || 2009 || [[Taya Parker]] || | | 1979 || [[Cheryl Rixon]] || 1989 || [[Ginger Miller]] || 1999 || [[Nikie St. Gilles]] || 2009 || [[Taya Parker]] || 2019 || [[Gianna Dior]] | ||
|} | |} | ||