avs, delete, rollback, Administratörer
17 279
redigeringar
Sipzz (diskussion | bidrag) (→2010-2014: +juni 2013) |
Sipzz (diskussion | bidrag) |
||
(20 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
Rad 3: | Rad 3: | ||
== Externa länkar == | == Externa länkar == | ||
* [http://www.playboy.com/girls/playmates/ Playboy Playmates] | * [http://www.playboy.com/girls/playmates/ Playboy Playmates] | ||
== 2015-2019 == | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center;" width="100%" | |||
|- | |||
| width="7%" | '''Månad / År '''|| width="15%" | '''2015''' || width="15%" | '''2016''' || width="15%" | '''2017''' || width="15%" | '''2018''' || width="15%" | '''2019''' | |||
|- | |||
| '''Januari''' || [[Brittny Ward]] || [[Amberleigh West]] || [[Bridget Malcolm]] || [[Kayla Garvin]] || [[Vendela Lindblom]] | |||
|- | |||
| '''Februari''' || [[Kayslee Collins]] || [[Kristy Garett]] || [[Joy Corrigan]] || [[Megan Samperi]] || [[Megan Moore]] | |||
|- | |||
| '''Mars''' || [[Chelsie Aryn]] || [[Dree Hemingway]] || [[Elizabeth Elam]] || [[Jenny Watwood]] || [[Miki Hamano]] | |||
|- | |||
| '''April''' || [[Alexandra Tyler]] || [[Camille Rowe]] || [[Nina Daniele]] || [[Nereyda Bird]] || [[Fo Porter]] | |||
|- | |||
| '''Maj''' || [[Brittany Brousseau]] || [[Brook Power]] || [[Lada Kravchenko]] || [[Shauna Sexton]] || [[Abigail O'Neill]] | |||
|- | |||
| '''Juni''' || [[Kaylia Cassandra]] || [[Josie Canseco]] || [[Elsie Hewitt]] || [[Cassandra Dawn]] || [[Yoli Lara]] | |||
|- | |||
| '''Juli''' || [[Kayla Rae Reid]] || [[Ali Michael]] || [[Dana Taylor]] || [[Valeria Lakhina]] || [[Teela LaRoux]] | |||
|- | |||
| '''August''' || [[Dominique Jane]] || [[Valerie van der Graaf]] || [[Liza Kei]] || [[Lorena Medina]] || [[Geena Rocero]] | |||
|- | |||
| '''September''' || [[Monica Sims]] || [[Kelly Gale]] || [[Jessica Wall]] || [[Kirby Griffin]] || [[Sophie O’Neil]] | |||
|- | |||
| '''Oktober''' || [[Ana Cheri]] || [[Allie Silva]] || [[Milan Dixon]] || [[Olga de Mar]] || [[Hilda Dias Pimentel]] | |||
|- | |||
| '''November''' || [[Rachel Harris]] || [[Ashley Smith]] || [[Ines Rau]] || [[Shelby Rose]] || [[Gillian Chan]] | |||
|- | |||
| '''December''' || [[Eugena Washington]] || [[Eniko Mihalik]] || [[Allie Leggett]] || [[Jordan Emanuel]] || [[Jordy Murray]] | |||
|} | |||
== 2010-2014 == | == 2010-2014 == | ||
Rad 9: | Rad 39: | ||
| width="7%" | '''Monat / Jahr'''|| width="15%" | '''2010''' || width="15%" | '''2011''' || width="15%" | '''2012''' || width="15%" | '''2013''' || width="15%" | '''2014''' | | width="7%" | '''Monat / Jahr'''|| width="15%" | '''2010''' || width="15%" | '''2011''' || width="15%" | '''2012''' || width="15%" | '''2013''' || width="15%" | '''2014''' | ||
|- | |- | ||
| '''Januari''' || [[Jaime Faith Edmondson]] || [[Anna Sophia Berglund]] || [[Heather Knox]] || [[Karina Marie]] || | | '''Januari''' || [[Jaime Faith Edmondson]] || [[Anna Sophia Berglund]] || [[Heather Knox]] || [[Karina Marie]] || [[Roos van Montfort]] | ||
|- | |- | ||
| '''Februari''' || [[Heather Rae Young]] || [[Kylie Johnson]] || [[Leola Bell]] || [[Shawn Dillon]] || | | '''Februari''' || [[Heather Rae Young]] || [[Kylie Johnson]] || [[Leola Bell]] || [[Shawn Dillon]] || [[Amanda Booth]] | ||
|- | |- | ||
| '''Mars''' || [[Kyra Milan]] || [[Ashley Mattingly]] || [[Lisa Seiffert]] || [[Ashley Doris]] || | | '''Mars''' || [[Kyra Milan]] || [[Ashley Mattingly]] || [[Lisa Seiffert]] || [[Ashley Doris]] || [[Britt Linn]] | ||
|- | |- | ||
| '''April''' || [[Amy Leigh Andrews]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Jaclyn Swedberg]]''' || [[Raquel Pomplun]] || [[Jaslyn Ome]] || | | '''April''' || [[Amy Leigh Andrews]] || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Jaclyn Swedberg]]''' || bgcolor = "#CCFFCC" | [[Raquel Pomplun]] || [[Jaslyn Ome]] || [[Shanice Jordyn]] | ||
|- | |- | ||
| '''Maj''' || [[Kassie Lyn Logsdon]] || [[Sasha Bonilova]] || [[Nikki Leigh]] || [[Kristen Nicole]] || | | '''Maj''' || [[Kassie Lyn Logsdon]] || [[Sasha Bonilova]] || [[Nikki Leigh]] || [[Kristen Nicole]] || [[Dani Mathers]] | ||
|- | |- | ||
| '''Juni''' || [[Katie Vernola]] || [[Mei-Ling Lam]] || [[Amelia Talon]] || [[Audrey Aleen Allen]] || | | '''Juni''' || [[Katie Vernola]] || [[Mei-Ling Lam]] || [[Amelia Talon]] || [[Audrey Aleen Allen]] || [[Jessica Ashley]] | ||
|- | |- | ||
| '''Juli''' || [[Shanna Marie McLaughlin]] || [[Jessa Hinton]] || [[Shelby Chesnes]] || | | '''Juli''' || [[Shanna Marie McLaughlin]] || [[Jessa Hinton]] || [[Shelby Chesnes]] || [[Alyssa Arce]] || [[Emily Agnes]] | ||
|- | |- | ||
| '''August''' || [[Francesca Frigo]] || [[Iryna Ivanova]] || [[Beth Williams]] || | | '''August''' || [[Francesca Frigo]] || [[Iryna Ivanova]] || [[Beth Williams]] || [[Val Kiel]] || [[Maggie May]] | ||
|- | |- | ||
| '''September''' || [[Olivia Paige]] || [[Tiffany Toth]] || [[Alana Campos]] || | | '''September''' || [[Olivia Paige]] || [[Tiffany Toth]] || [[Alana Campos]] || [[Bryiana Noelle]] || [[Stephanie Branton]] | ||
|- | |- | ||
| '''Oktober''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Claire Sinclair]]''' || [[Amanda Cerny]] || [[Pamela Horton]] || | | '''Oktober''' || bgcolor = "#CCFFCC" | '''[[Claire Sinclair]]''' || [[Amanda Cerny]] || [[Pamela Horton]] || [[Carly Lauren]] || [[Roxanna June]] | ||
|- | |- | ||
| '''November''' || [[Shera Bechard]] || [[Ciara Price]] || [[Britany Nola]] || | | '''November''' || [[Shera Bechard]] || [[Ciara Price]] || [[Britany Nola]] || [[Gemma Lee Farrell]] || [[Gia Marie]] | ||
|- | |- | ||
| '''December''' || [[Ashley Hobbs]] || [[Rainy Day Jordan]] || [[Amanda Streich]] || || | | '''December''' || [[Ashley Hobbs]] || [[Rainy Day Jordan]] || [[Amanda Streich]] || bgcolor = "#CCFFCC" | [[Kennedy Summers]] || [[Elizabeth Ostrander]] | ||
|} | |} | ||